Regenerácia filtrov DPF / FAP

Filter pevných častíc je súčasťou výfukového systému namontovaného v moderných dieselových automobiloch. Jeho široké používanie sa začalo v roku 2006 v súvislosti so zavedením európskych noriem pre výfukové plyny EURO 4.

Filter tuhých znečisťujúcich látok je zodpovedný za zachytávanie častíc sadzí obsiahnutých vo výfukových plynoch a ich horenie neskôr. Existujú dva typy filtrov: FAP patrí do tzv mokré filtre, ktoré používajú špeciálnu prísadu do paliva a suché filtre na spaľovanie sadzí, ktoré sa nazýva tzv DPF, v ktorom dochádza k horeniu sadzí, keď výfukové plyny dosiahnu teplotu asi 600 stupňov Celzia.

Prach, ktorý sa dostane do filtra, ho postupne upcháva, čo spôsobuje stratu výkonu. Auto dosahuje zvýšené voľnobežné otáčky, ventilátor beží stále intenzívnejšie, výkon klesá, spotreba paliva je rýchlejšia, je aktivovaný núdzový režim, počas jazdy sa vykonávajú časté testy regenerácie DPF, je možné nájsť prebytok motorového oleja. Ignorovanie problému upchatia filtra tuhých znečisťujúcich látok môže mať za následok zablokovanie motora alebo turbodúchadla, ako aj zastavenie registračného osvedčenia a pokutovanie.

Nový filter pevných častíc je nákladom niekoľkých tisíc zlotých, ale nie je potrebné ho vymieňať - filter pevných častíc je možné efektívne regenerovať, hoci niektorí uprednostňujú odstránenie problému odstránením filtra, čo znamená, že sa rozhodnú konať na úkor životného prostredia a pôsobia na hranici zákona. Náklady na regeneráciu filtra DPF alebo FAP sú porovnateľné s nákladmi na jeho odstránenie. Vďaka našej práci bude filter častíc ako nový. Varujeme vás - neoplatí sa odstrániť DPF alebo FAP, pretože sa musí sprísniť dopravné právo v tejto oblasti - auto bez filtra tuhých znečisťujúcich látok nemusí každoročne prejsť kontrolou.

Filtre pevných častíc DPF a FAP regenerujeme v osobných a nákladných automobiloch.

Regenerácia filtra tuhých znečisťujúcich látok nie je nič iné ako dôkladné čistenie sadzí, popola, prachu PM10 a všetkého, čo na ňom leží - odstránime až 98,5% nečistôt. Pri regenerácii DPF sa zameriavame na inovatívny postup čistenia pomocou zariadenia Swiss FF Solution.

Viac informácií o regenerácii filtra DPF nájdete na našej webovej stránke www.dpf-expert.pl.

Pozrite sa, ako regenerované filtre častíc DPF / FAP vo filme Vag-Expert vo filme:

Pozri tiež

Kolonia 19, 43-430 Skoczów
woj. śląskie, Polska
NIP: 5481011421
pondelok - piatok: 8.00-18.00
Sobota - nedeľa: Uzavretý
Pridať do kontaktov
Prejdite nahor

Zavoláme vám späť!
Zadajte svoje telefónne číslo:
+
-
-
-
Vaše telefónne číslo nebude použité na marketingové účely ani nebude preposielané. Zavoláme vám iba späť.
Porozprávajte sa s odborníkom
pre klientov z Poľska:
(+48) 572 100 100 (+48) 669 20 30 40 (+48) 334 321 444
pre zákazníkov z Českej republiky:
(+420) 55 80 80 009
pre zákazníkov zo Slovenska:
(+421) 22 120 12 44